Güncel Konular
Ana Sayfa » Kürtaj İstanbul » Maltepe Kürtaj
Kürtaj Maltepe

Maltepe Kürtaj

Maltepe Kürtaj

Kürtaj Kliniğimiz Maltepe‘de olup Maltepe ve Çevresindeki hastalarımıza da hizmet vermekteyiz. Kürtaj ile ilgili bilgiler almak için Kürtaj (Gebelik Sonlandırılması) sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.  Daha detaylı bilgiler için Muayenehanemizi 0216 527 53 83 ve 0533 259 19 46 telefonlarımızdan arayarak veya sitemizin sağ alt köşesinde bulunan iletişim kutucuğundan bize ulaşarak bilgi ve danışmanlık alabilirsiniz.

Maltepede kürtaj yapan yerler istanbulda
Maltepe Kürtaj

Kürtaj ile ilgili Sıkça Sorulan Sorular

1- Kimler kürtaj olabilir?

Ülkemizde yasalara göre gebeliğin 10. haftasına kadar olan gebeliklerde kürtaj işlemi tümüyle yasaldır. Evli olan kadın hastalarımızın eşlerinin imzalı onayı gerekmektedir. Evli olmayan kadınlar ise kendi istekleri ile kürtaj işlemi yaptırabilirler. 18 yaşın altındaki kız çocuklarının da ebeveynlerinin imzalı onayları alınır.

Burada dikkate edilmesi gereken nokta şudur ki, tıbbi olarak gebelik haftasının hamile kalınan tarihe göre değil de en son adet tarihinden itibaren geçmiş olan süreye kadar olan hafta olmasıdır.

2- Kürtaj işleminin bundan sonraki gebelikler üzerinde olumsuz bir etkisi var mı?

Usule uygun bir gebelik haftasında, usule uygun olarak uygulanmış olan bir kürtaj işleminin sonraki gebelikler üzerinde olumsuz bir etki yaratma ihtimali son derece düşüktür.

3- Kürtaj olup olmadığım daha sonra anlaşılır mı?

Kürtaj sırasında sizden imzalamanızı istediğimiz form kayıtlarda gizli kalır ve bu bilgiye hiç kimse ulaşamaz. Kürtajın 4.-6. haftasından itibaren yapılan jinekolojik bir muayenede de kürtaj operasyonunun yarattığı etkiler tamamiyle silinmiş olacağından hiç kimse daha önceden böyle bir işlem yaptırdığınızı anlayamaz.

4- İstenmeyen gebelikten kurtulmada kürtaj işlemi dışında başka bir yöntem var mı?

Şu anda Ülkemizde istenmeyen bir gebeliğin sonlandırılmasının tek yolu kürtaj işlemidir. Dünyada bazı ülkelerde uygulanan düşük ilacı ülkemizde bulunmamaktadır ve bu ilacın kullanımının uzun vadede etkileri bilinmemektedir.

5- Kürtaj sonrasında işime ne kadar süre sonra dönebilirim?

Kürtaj işlemi sonrası 3 ile 5 gün arası dinlenmek esastır. Fakat yoğun iş temponuza geri dönmeniz zorunlu bir durumsa kendinizi bedensel olarak aşırı zorlamamanız şartıyla ertesi gün çalışmaya devam edebilirsiniz. Bu durumda en pratik çözümlerden birisi işlemin cumartesi günü yapılması olabilir.

6- Kürtaj işleminden sonra ilk adetimi ne zaman göreceğim?

Kürtaj işleminden sonraki ilk 2 haftada görülen kanamalar adet kanaması değildir. İlk adet kanaması ortalama olarak kürtaj işlemi tarihinden sonraki 5. haftada görülmektedir.

7- Kürtaj fiyatları neden değişkenlik gösterir?

Kürtaj Fiyatları tercih edilen anestezi şekli (lokal anestezi veya genel anestezi) ve müdahaleyi yapan doktorun ücretlendirme politikasına göre değişkenlik gösterir. Kürtaj işlemi “küçük cerrahi müdahale” sınıfına girmektedir ve başarılı bir operasyon olmasının anahtarı kürtaj işlemini yapan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanında ve de Anestezi Uzmanındadır. Dr. Onur Parlak ile telefon veya mail yoluyla iletişime geçerek fiyat konusunda bilgiler alabilirsiniz.

Gelen Aramalar:

Hakkında DR Onur PARLAK

Bu Makalemizi Okudunuz mu?

Bağdat caddesinde kürtaj maltepe istanbul

Bağdat Caddesi Kürtaj

Bağdat Caddesi Kürtaj Operasyonları Bayanların en çok korktuğu durumlardan biri istenmeyen bir zamanda planlanmamış bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir