Güncel Konular
Ana Sayfa » Sıkça Sorulan Sorular » Lazerle Labioplasti Operasyonu (İç-Dış Dudakları Şekillendirme)

Lazerle Labioplasti Operasyonu (İç-Dış Dudakları Şekillendirme)

Bilindiği gibi kadınlarda dış genital organlarda labiumlar adı verilen büyük ve küçük dudaklar mevcuttur. Labiumlar çoğu zaman doğumlar,aşırı kilo alıp verme  ya da genetik nedenlerden dolayı giderek uzar, şekli bozulur, asimetrik gelişim gösterebilir.. Labiumlar adölesan(ergenlik) ve gebelik döneminde östrojen etkisi ile, daha sonra ise  doğum ile ve yaş ilerledikçe yer çekimi etkisi ile giderek büyüyebilir.

 

Günümüzde kadınlar bu rahatsızlıklarla birlikte yaşamak yerine estetik operasyon olmayı tercih ediyorlar… Kliniğimizde kısa süreli bir  lokal anestezi ile gerçekleştirilebilen küçük bir operasyonla iç ve dış dudaklardaki şekil bozuklukları da düzeltilebiliyor. (Lazerle labioplasti işlemi)

Lazerle labioplasti ameliyatı hangi durumlarda yapılır:

– İç dudakların normalden büyük olması, iç dudakların boylarının birbirinden  farklı olması

– İç dudakların büyük olması nedeniyle dar giyecekler ve tayt, mayo v.b giyilmesinde problem olması

-Doğum vb. nedenlerde iç dudaklarda yırtık oluşması, şeklinin düzensiz olması,iç dudakların ilişki sırasında katlanması veya ağrıya neden olması sayılabilir..

Lazerle Labioplasti operasyonu; geniş, uzun, düzensiz olan küçük dudakları şekillendirmek ve küçültmek için yapılan bir operasyondur. Hoş görünmeyen bu görünümü ortadan kaldırmak için Lazerle labioplasti operasyonunu tercih edebilirsiniz.

Labioplasti operasyonu daha öncede belirttiğimiz gibi   lokal anestezi ile yapılabilir. İşlemden hemen sonra normal yaşama dönülebilir. Labioplasti operasyonu daha önceden doğum yapmamış kişilerde, hatta daha önce ilişki yaşamamış bayanlarda bile  uygulanabilir.

              Lazer ile labioplasti ameliyatının en büyük avantajı ameliyatın  kısa sürmesi, ameliyat esnasında kanamanın daha az olması ve ağrı vs.. gibi yan etkilerin minimuma inmesidir. İyileşme sonrası görüntü daha estetik ve doğaldır.

Kullandığımız yeni nesil  Lazer cihazı ile labioplasti operasyonu dışında  idrar kaçırma şikayetlerinin tedavisini yapabilmekte, genital bölgede renk açma – beyazlatma işlemi uygulayabilmekte,kızlık zarı dikimi ve buna ek olarak  siğil, rahim ağzı yarası ( servikal erozyon ) gibi jinekolojik problemlerin tedavisini diğer uygulanan tedavilere kıyasla daha yüksek başarı ve yan etkilere oluşmadan başarıyla yapabilmekteyiz.

Hakkında DR Onur PARLAK

Bu Makalemizi Okudunuz mu?

Kürtaj (Gebelik Sonlandırılması)

Kürtaj İşlemi Nedir? Kürtaj rahim içerisindeki gebeliğin alınması işlemidir. Ancak kürtaj işlemi sadece istemli gebelik …

4 Yorum

  1. Gülçin Taş

    Merhabalar. Labioplasti operasyonunda lazer mi tavsiye edersiniz kedi dikiş şeklinde ameliyatı mı? Teşekkürler

    • DR. Onur PARLAK

      Gülçin Hanım, İsterseniz sizi Kliniğimize gelerek misafirimiz olun ve Merak ettiğiniz tüm sorularınızı cevaplayalım.

  2. MerhaBalar dr. Onur bey sizler sayesinde güvenilir ve sağlığa dikkat edilerek gerçekleştirilen düşük sonrası rahim temizleme operasyonunu sizi tercih ettiğim için mutluyum ve teşekkür ederim şu an sağlıklıyim operasyon sonrası hastalarinizla hizmet sonrası bu süreçte yanliz bırakmayıp destek olduğunuz içinde ayrıca teşekkür ederim .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir