Güncel Konular
Ana Sayfa » Genital Beyazlatma » Genital Bölge Beyazlatma

Genital Bölge Beyazlatma

Genital Beyazlatma Operasyonu Nedir

 

Günümüzde tıp teknolojisinin gelişmesi ile beraber estetik alanında da büyük gelişmeler yaşanmaktadır. Güzelliğine düşkün kadınlar her alanda bu gelişmeleri takip etmektedir. Söz konusu alanlardan biri de genital beyazlatma operasyonudur. Genital bölge zamanla hormonların etkisi ile kararmaktadır. Bu sebeple lazer yöntemi ile rengi koyulaşan genital bölgenin rengi açılır.

 

Genital Bölge Neden Kararır

 

Özellikle esmer tene sahip kadınların yaşadığı bu sorun hamilelik, ilaç kullanımı, hormonal değişiklikler, cilt sorunlarının yaşanması, yaşlılık gibi sebeplerle görülmektedir. Son zamanlarda lazer yöntemiyle yapılan epilasyonlar da genital bölgede renk koyulaşmasına sebep olmaktadır.

 

Genital Bölge Kararması Nasıl Tedavi Edilir

 

           Genital beyazlatma işlemi lazer tedavisi ile yapılır. Ortalama yarım saat süren bu işlem hiç ağrı duymadan gerçekleştirilir. İşlem yapılacak bölgeye uygulanan kremler sayesinde kişi yapılan operasyonu hissetmez. Uygulanan lazer tedavisinin bir kaç çeşiti vardır. Uzman doktorun tavsiyesi ile hangi lazer yönteminin uygulanacağına karar verilir. Bu konuda kadın hastalıkları ve doğum uzmanı Doktor Onur Parlak’ın görüşlerine başvurulup tecrübesinden yararlanılabilir.

 

Genital Beyazlatma Sağlığa Zararlı mı

 

Lazer operasyonlar uzun süredir uygulanan tedavi yöntemleridir. Yapılan araştırmalar bu yöntemin herhangi bir zarar teşkil etmediğini göstermiştir. Zaten genital bölge operasyonlarında ışınlar deri altına nüfuz etmemektedir.

 

Operasyon Sonrası Dikkat edilmesi Gerekenler

 

           Genital beyazlatma işleminden sonra doktorunuzun verdiği talimatlar çok önemlidir. Bölgeye uygulamak için verilen kremler düzenli bir şekilde kullanılmalıdır. Operasyonun hemen ardından güneş ışınlarına maruz kalmamak gerekir. Bir kaç gün sürecek kızarma, hafif şişlik normaldir. Bu sebeplerle doktorunuzun önerdiğinden başka bir ilaç kesinlikle kullanılmamalıdır.

 

Operasyonun Dışında Çözüm Var mı?

 

Bir takım bitkisel çözümler tavsiye edilse de bunların tam anlamıyla çözüm sağladığı kanıtlanmamıştır. Yine piyasa da satılan kremler içinde aynı şey söz konusudur.

 

 

 

Hakkında DR Onur PARLAK

Bu Makalemizi Okudunuz mu?

lazerle genital beyazlatma

Lazerle Genital Beyazlatma

Genelde yaz aylarına girilen dönemlerde bayanların tatil için hazırlık yapmaktadır. Kısa giyilen kıyafetler olması yüzünden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir