Güncel Konular
Ana Sayfa » Kızlık Zarı Dikimi » Lazerle Kızlık Zarı Dikimi Sadece 20 Dakika Sürüyor

Lazerle Kızlık Zarı Dikimi Sadece 20 Dakika Sürüyor

Teknolojinin ilerlemesiyle artık tıp alanında da lazer kullanımı oldukça yaygınlaşmaya ve faydalı olmaya başlamıştır. İşte bu işlemlerden bir tanesi de lazerle kızlık zarı dikimi operasyonudur. Bununla birlikte artık lazerle vajina daraltma gibi işlemlerde gerçekleştirilebilmektedir. Dr. Onur Parlak; lazerle yapılan işlemler sayesinde komplikasyon riski azalmakta ve iyileşme çok daha hızlı sürelerde gerçekleşmektedir diye belirtiyor. Bu olumlu yanlarından dolayı da oldukça sık tercih edilen bir yöntem ve hasta memnuniyetini oldukça fazla arttıran bir etken olmaktadır diye de ekliyor.

 Lazerle kızlık zarı dikimi

En önemli avantajlarından bir tanesi, lazerle kızlık zarı dikimi esnasında kanamayı oldukça azaltıyor olmasıdır. İyileşmenin hızlıca gerçekleşmesi ise başka bir avantaj olarak kadınların karşısına çıkıyor. Tüm vajina kanalı içerisine daralma işleminin kanama olmadan ve ağrı hisside yaşanmadan uygulanabilmesi son derece artı katmaktadır operasyona. Yapılan operasyonla aynı zamanda vajinal daraltma işlemi de gerçekleştirilebilmektedir. Bununda uygulanabilen bir işlem olmasından dolayı lazerle vajina daraltmada gerçekleştirilmiş olmaktadır. Normal yöntemlerle yapılan geçici kızlık zarı dikiminde, dikiş için kullanılan iplerin materyalleri kısa sürede erime yapmayacağından dolayı sıkıntılı olabiliyordu, fakat lazer ile yapılan kızlık zarı dikimi işleminde böyle bir durum söz konusu olmamaktadır. Yapılan operasyonun süresinin kısa süreli olması ise bu durumu çok daha kolaylaştırmaktadır. Çünkü lazerle kızlık zarı dikimi 20 dakika gibi kısa bir zaman içerisinde tamamlanabilmektedir.

Vajina duvarından flep denilen parçanın kaldırılması ile yapılan işlem ise kalıcı kızlık zarı dikimi içindir. Bu parçanın kullanılması ve yardımı sayesinde yeni bir kızlık zarı oluşturulabilmektedir. Lazerle yapılan bu uygulamada, lazer cihazı flep hazırlığı aşamasında iken, bu dokunun kaldırılabilmesi için oldukça destekleyici bir unsur olmaktadır. Böylelikle her hangi bir dikiş uygulamaya gerek kalmıyor ya da kanlanma ile ilgili bozulma yaşanmasını engelliyor. Tüm bu olumlu etkenlerden dolayı operasyon yapılan bölgede hızlı bir iyileşme sağlanıyor. Hastaların ise şikayetleri ciddi oranda azalma gösteriyor ve yapılan operasyonla ilgili ise başarı oranı daha da artıyor. İşte tüm bu durumlar göz önünde bulundurulduğunda, hasta memnuniyetinin arttığı ve operasyon sonrası oluşacak risklerin azaldığı çok net bir şekilde görülebiliyor.

Hakkında DR Onur PARLAK

Bu Makalemizi Okudunuz mu?

Lazerle Kalıcı Kızlık Zarı Dikilir Mi? Dr. Onur Parlak Kızlık Zarı Dikimi

Kızlık zarı, tıp dilindeki ismi ile ‘Hymen’ vajinada oluşan bir mukoza tabakasıdır. Anne karnının da …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir