Güncel Konular
Ana Sayfa » Genel » Kadın Hastalıklarının Tedavisinde Lazerle Sağlık
Kadın Hastalıkları

Kadın Hastalıklarının Tedavisinde Lazerle Sağlık

Kadınların Sağlık Sorunları Ve Çözüm Yolları

Bayanların  yaşadığı kadın hastalıkları, hamilelik, doğum ve birçok rahatsızlıkların tedavisinde kadın hastalıkları uzmanı  tarafından gerçekleştirilen dikkatli ve özenli   muayene ve tetkikler neticesinde sağlığınıza kavuşabilirsiniz. Kadınların yaşadığı sıkıntılar doğum öncesi ve sonrası oluşan vajinal bölgedeki  sorunların tedavisinde uzman doktorunuz yanınızda olacaktır. Bayanlarda sıkça görülen myoma uteri ,  iyi huylu tümör olarak bilinmektedir. 35 yaş üstü hastalarda mutlaka düzenli kontroller yapılarak gereken önlemler alınmalıdır.

Kürtaj nedir  ve Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Kadın Hastalıkları

İstenmeyen gebeliklerin sonlandırılması  ve kürtaj işlemleri hijyenik şartlarda yapılması gereken tıbbi uygulamalardır. Hasta gizliliğine önem veren klinikte kadınların istenmeyen gebeliklerinin sonlandırılması sterilize ve hijyenik ortamda titizlikle yapılmaktadır. Fiyatların durumu kürtajın zorluğuna göre ya da genel veya lokal anestezi altında yapılmasına bağlıdır…

Kısırlık Tedavisi İle Çocuk Sahibi Olabilirsiniz

Kadın hastalıkları birisi olan kısırlık çiftlerin bir yıldır düzenli ilişki sonucunda çocuk sahibi olamaması durumu yani  infertilite durumu olarak tabir edilir.

Kısaca anlatmak gerekirse ,kadınların yumurtlama sorunları, tüplerdeki problemler ve bazı etkenlerden dolayı hamile kalamaması durumudur. Kısırlığı tek taraflı düşünmek kesinlikle yanlıştır erkeklerdeki   sorunlardan olan sperm yetersizliği gibi durumlardan da çiftlerin çocuk sahibi olmasında zorluklar yaşanmaktadır. Tedavi şekilleri gerekli testlerin yapılması ile belirlenir bu nedenle çiftlerin kontrollere ve muayeneye birlikte gitmeleri daha sağlıklı olmaktadır.

İdrar kaçırma tedavisi

Kadınlarda görülen idrar kaçırma derdine son verin. Büyük sıkıntı yaratan idrar kaçırma menopoz sonrasında ya da doğum sonrası kasların gücünü kaybetmesi ile ani refleks hareketlerle istem dışı idrar kaçırma sorunu görülmektedir. Pelvisin güçlenmesi için çeşitli egzersizler ile ya da lazerle ameliyat yöntemiyle bu sorunun giderilmesi sağlanır.

Vajina Estetiği Vajina Daraltma

Bayanların  cinsellikte daha mutlu bir beraberlik yaşaması  için düşünülen vajina daraltma yöntemi sayesinde ameliyat olmadan çok kısa bir sürede uzman hekimce gerçekleştirilmektedir. Genellikle eşler arasında sıkıntı olmasına neden olan vajina gevşekliği bu işlem sayesinde giderilir. Enfeksiyon kapma riskini aza indirdiği içinde lazerle  vajina daraltma ameliyatına başvurulmaktadır. Ayrıca idrar kaçırma sorunu olan bayanlar içinde aynı seansta  lazerle vajina daraltma uygun olabilir. Kızlık zarı dikimi Cerrahi müdahaleyle kızlık zarı dikimi kadın doğum uzmanı tarafından başarıyla sağlanmaktadır.

 

Hakkında DR Onur PARLAK

Bu Makalemizi Okudunuz mu?

Kadın Doğum Uzmanı

Kadın Doğum Uzmanı

En İyi Kadın Doğum Uzmanı Kısırlık, hamilelik, doğum, menopoz, kadın hastalıkları ve ultrasonografi ile ilgili …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir